2012. gada rezultāti
22/11/2012
2014. gada rezultāti
10/12/2014

2013. gada rezultāti

 

Valters pavisam šogad piedalījies 14 kartinga sacensībās Baltijā: 4 no tām Latvijā, 2 Lietuvā un 8 Igaunijā. Tajās uz goda pjedestāla ir izdevies kāpt 8 reizes! Izcīnītas 3 uzvaras, viena otrā vieta un četras trešās vietas. Diemžēl mehāniķu kļūdas dēļ (viens no dzinēja izmēriem atsķīrās no atļautā tikai par 0,04mm) Latvijas un Baltijas čempionāta 5.posmos Igauņu tehniskais komisārs Valteram piešķīra diskvalifikaciju, kas pārvika svītru cerībām uz šī gada Latvijas čempiona titulu un arī Baltijas kausā no drošas otras pozīcijas kovērtējumā nācās samierināties tikai ar 7.vietu. Neskatoties uz šo rūgto neveiksmi Valters tik un tā ieguva 3. godalgoto vietu Latvijas čempionāta sešu posmu seriālā. Kopvērtējuma rezultāti atrodami šeit: http://www.laf.lv/

Šogad tika startēts arī visos 8 Igaunijas čempionāta posmos. Šajā seriālā “Mini Max” klasē (sportisti no 10 – 13 gadu vecumam) regulāri uz starta stājas sportisti no Igaunijas, Latvijas, Krievijas un pat viesi no Polijas. Visas sezonas garumā Igaunijā tika uzrādīti stabili rezultāti. Visu sezonu šajā klasē dominēja Igaunijas jaunais talants, Georg Koss, kurš svinēja uzvaru sešos no astoņiem čempionāta posmiem. Igaunijas Čempionāta VI posma sacensībās Polstamaa Valteram izdevās kāpt uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena. Sezonas laikā uz pjedestāla III pakāpiena jaunajam Jūrmalniekam izdevās kāpt vēl veselas četras reizes. Kopvertējumā, šajā sīvajā Igaunijas čempionāta konkurencē, izcīnīta 3. vieta. Rezultāti atrodami šeit: http://organisation.mylaps.com/championship/view.jsp?id=28434.

Patiess prieks par Valtera 1. vietu Latvijas Čempionāta noslēdzošajā posmā, kurš 28.-29. septembrī norisinājās šogad atjaunotajā Madonas trasē. Kvalifikācijā Jūrmalniekam nācās piekāpties vienam no šī gada sīvākajam konkurentam no Igaunijas – Ragnar Veerus, bet priekšfināla bruaciena pirmajā līkumā Valteram izdevās viņu apstegt un nosargāt šo pirmo pozīciju līdz brauciena beigām, kas deva iespēju dienas galevnajā startā, finālā, startēt no pirmās starta veitas. Laika apstākļi visas dienas garumā bija ļoti sarežģīti: rīta treniņi, kvalifikācijas un priekš fināla braucieni norisinājās sausā trasē, bet fināla brauciena vidū sāka līt stiprs lietus un tā dēļ tiesneši braucienu nolēma pārtraukt, jo braukšana lietū ar sausam laikam paredzētām riepām, kļuva patiesi bīstama un vairāki sportisti trasē sagriezās vai izskreja ārpus trases. Kad pēc neilga pārtraukum braucēji un to mehāniķi bija uzmontējuši lietus laikam paredzētās riepas, brauciens tika atsākts. Valters pēc atkartotā starta iekārtojās otrajā vietā starp Ragnar Veerus un RB Racing komandas braucēju Matveju Makušinu. Pēc pāris apļiem ar skaistu manevru tika apdzīts Igaunijas sportists un Jūrmalnieks varēja svinēt savu trešo uzvaru šosezon. Prieks, ka Valteram atkal ir izdevies pierādīt savu prasmi labi braukt lietus apstākļos un arī par to, ka izdevās uz veiksmīgas nots noslēgt šo sarežģīto sacīkšu sezonu un veiksmīgi pabeigt startus “Mini Max” klasē. Nākamgad jaunajam Jūrmalas sportistam jau jāsāk startēt 13-15 gadu vecu sportistu konkurencē – klasē Rotax Junior. Tā jau ir starptautiska kartinga klase, kurā norisnās arī Eiropas Challenge sacensības, kas ir vispopulārākais mono klases seriāls pasaulē. Ja tiks rasts nepieciešamais finansējums, tad nākamgad iespējami starti arī kādā no šī Euro Challenge posmiem. Arī Bneluksa, Polijas vai Skandināvijas Rotax kausu posmi pulcē spēcīgu dalībnieku sastāvu Junior klasē, tādēļ varbūt startēsim arī kādā no šīm valstīm.

Valters un arī visa komanda izsaka, lielu pateicību visiem saviem atbalstītājiem: SIA“Optibet”; SIA”BG Real Estate”; SIA” WGT/NAFTIMPEKS” un SIA”LKI par finansīalu atbalstu šī gada startiem. Liels paldies Jūrmalas pilsētas domei, par rasto iespēju atbalstīt jaunā sportista startus, sedzot sacensību dalības maksu izdevumus visas 2013. gada sezonas laikā.