2.vieta Rotax Nordic Challenge Lietuvas posmā
10/07/2017
Spraigas sacensības Kandavā
15/08/2017

Lieliski panākumi Polijā

 

Jūrmalas kartingistiem labi panākumi “Rotax Nordic Challenge” Polijas posmā. Valters Zviedris izcīna 3. vietu.

 

6. augustā Polijā “Autodrom Slomczyn” trasē tika aizvadīts “Rotax Nordic Challenge” četru posmu seriāla trešais posms. “Jūrmala/Papa’s Sacīkšu komandu tajā pārstāvēja divi sportisti Valters Zviedris un Ernests Veismanis. No šī gada bijušais Baltijas kartinga seriāls ir mainījis savu statusu un, piesaistot vairāk nekā 150 sportistus, dažādās vecuma grupās un klasēs, ne tikai no Baltijas, bet arī no Skandināvijas, Baltkrievijas, Krievijas, Polijas un Ungārijas ir kļuvis par visnozīmīgāko mūsu reģiona seriālu kartingā.

Valters Zviedris, kurš pirmo gadu startē pieaugušo konkurencē, klasē “Rotax Max Senior” uz šo posmu ieradās kā seriāla līderis šajā klasē. Tā kā šīs sacensības vienlaikus bija arī Polijas RM Challenge posms, tad šoreiz uz starta stājās arī vairāki spēcīgi Polijas sportisti, kuri līdz šim Baltijas sacensībās nebija piedalījušies. Polijas sportisti šogad šajā trasē jau bija aizvadījuši sava nacionālā čempionāta divus posmus, kas sākumā viņiem deva diezgan lielas priekšrocības, bet Valters pakāpeniski kāpināja savu tempu kvalifikācijā uzrādot 5. apļa laiku un priekšbraucienus noslēdza 4 vietā. Gan priekšfināla, gan fināla braucienos Valters uz kādu brīdi bija otrajā vietā, bet finālā tomēr nācās piekāpties Eiropas trasēs pieredzi guvušajiem Polijas sportistiem Max Pylka un posma uzvarētājam Jakub Gregula. Valters pirms pēdējā seriāla posma, kurš 26. augustā norisināsies tepat Latvijā, Kandavas Kartodromā, joprojām ir seriāla līderis un komanda tic, ka mājas trasē ārvalstu sportistam būs grūti uzveikt Valteru un mums izdosies izcīnīt Nordic Challenge uzvarētāja titulu.

Otrs komandas sportists Ernests Veismanis startēja šo sacensību pašā ātrākajā “RM DD2” kartingu kategorijā, kurā uz starta stājās vairāk nekā 20 titulēti un pieredzējuši sportisti. Ernesta sacīksti var uzskatīt par gana veiksmīgu, jo Kvalifikāciju Ernests noslēdza 9. vietā, bet sacīkšu laikā savu pozīciju Ernestam izdevās uzlabot, finišējot 6. vietā gan priekšfinālā, gan fināla braucienā “RM DD2” klases ieskaitē . Tā kā pirmajā posmā Ernests izcīnīja augsto trešo vietu, bet otrajā ierindojās 10. vietā tad seriāla kopvērtējumā Ernestam pirms pēdējā posma vēl ir reālas cerības pacīnīties par vietu Top 5.

Nākamās sacīkstes komandai paredzētas te pat Latvijā: Latvijas čempionāta 5. posms, Kandavā, 12. augustā. Vairāk informācijas par sacīkstēm www.prokart.lv, www.rotax.ee un www.polskikarting.pl. Nedēļu vēlāk, 18.-19. augustā abi jaunie sportisti plāno startēt ar “Legend Cars” automašīnām Rīgā, Biķernieku trasē notiekošajās “Riga Summer Race” autošosejas sacensībās. Brauciet un atbalstiet jaunos Jūrmalas sportistus klātienē!

Valters un Ernests saka lielu paldies Jūrmalas Pilsētas Domei par atbalstu sacensību dalības maksu segšanai, bez šī atbalsta nebūtu iedomājami starti tik augsta mēroga sacensībās.

“Jūrmala/ Papa’s RT” pārstāvis Aigars Zviedris /tel. 29275010/