Jau 2 uzvaras 2 posmos!
01/06/2017
2.vieta Rotax Nordic Challenge Lietuvas posmā
10/07/2017

Legend Car sacensības Pērnavā

 

“Jūrmala/ Papa’s Sacīkšu Komandas” jaunajiem autosportistiem labi panākumi NEZ autošosejas sacensībās Pērnavā

 

1.jūlijā Pērnavā, Auto24ring autotrasē tika aizvadīts Ziemeļeiropas Zonas (NEZ) čempionāta otrais posms autošosejā. “Jūrmala/ Papa’s RT” komandu šajās sacensībās pārstāvēja sportisti Ernests Veismanis, Valters Zviedris un Uldis Timaks. Atraktīvajā “Legend car” klasē bija vislielākais dalībnieku skaits šajās sacensībās. Uz starta stājās 33 sportisti no Somijas, Zviedrijas, Krievijas un arī 8 sportisti no Latvijas. Jāatzīmē, ka 16 gadīgie Jūrmalnieki Valters un Ernests bija paši jaunākie šo sacensību dalībnieki “Legend cars” klasē. Neskatoties uz to, jaunieši ar pieredzējušajiem Skandināviem, kuru vecums nereti ir vairāk kā divas reizes lielāks un pieredze lielā autosporta trasēs ir daudz ievērojamāka, cīnījās kā līdzīgs ar līdzīgu. Ernests pirmajā braucienā finišēja 15. vietā un otrajā braucienā 26. vietā. Savukārt Valters pirmajā braucienā, pēc sīvas cīņas ar komandas biedru Eernestu un Latvijas autosporta leģendu Jāni Horeliku, finišēja vienu vietu aiz Ernesta – 16. vietā, bet otrajā braucienā 22. vietā, kas posma kopvērtējumā deva 19. vietu starp 33 braucējiem. Tas ir ļoti labs rezultāts, jo šīs Valteram bija tikai otrās sacīkstes lielajā autosportā un arī Ernests ar “Legend cars” brauc tikai otro gadu. Protams, ka abiem sportistiem palīdz vairāk nekā 10 gadus ilgā kartinga pieredze un tādēļ viņi tik ātri var būt konkurētspējīgi arī ar sporta auto.

Komandas vispieredzējušākais braucējs Uldis Timaks bija ātrs visu nedēļas nogali un visu laiku uzrādīja apļa laikus top 3-5. Startējot no 9. vietas pirmajā braucienā, Uldis iesaistījās cīņā par pirmajām 5 vietām, bet diemžēl dažus apļus pirms finiša ātrumkārbas defekta dēļ Uldim nācās izstāties. Starp braucieniem Ulda “Leģendai” tika nomainīts dzinējs un otrajā braucienā Uldis startā stāvēja kā otrais, jo neskatoties uz izstāšanos, Uldis pirmajā braucienā bija uzrādījis otro ātrāko apļa laiku un dalībnieki uz starta otrajam braucienam tika salikti pēc pirmajā braucienā uzrādītajiem apļa laikiem. Pēc starta atkal notika sīva cīņa par vietām top 5, bet dažus apļus no beigām, divu citu Latvijas sportistu Mārtiņa Steinerta un Jāņa Horelika sadursmes dēļ, trasē izbrauca drošības mašīna, kura peletona priekšgalā noriņķoja līdz pat finišam. Tas sportistiem diemžēl neļāva pilnvērtīgi pacīnīties par pozīcijām brauciena pēdējos apļos. Uldis pēc finiša tika klasificēts 6. vietā. Cerams, ka nākamajās “Legend Cars” sacensībās “Riga Summer Race”, kuras augusta vidū notiks tepat Rīgā, Biķerneiku Kompleksajā sporta bāzē, Uldim veiksies labāk un arī jaunie komandas piloti Valters Zviedris un Ernests Veismanis kļūs vēl konkurētspējīgāki un spēs pacīnīties par vietām Top 10.

Nākamās sacīkstes komandas braucējiem paredzētas jau šīs nedēļas nogalē – “Rotax Nordic Challenge” kartinga seriāla otrais posms Aukštadvaris trasē Lietuvā. Nedēļu vēlāk būs sacīkstes arī tepat Latvijā  – 07.-08.jūlijā, Latvijas kartinga čempionāta otrais posms Kandavas kartodromā.

Komanda saka lielu paldies Jūrmalas Pilsētas Domei un tās Sporta Servisa Centram par atbalstu un ticību komandai, to atbalstot nu jau vairāku gadu garumā, kā arī Jūrmalas Valsts Ģimnāzijai, kurā mācās gan Ernests, gan Valters. Paldies sakām arī mūsu sponsoriem: SIA“I-Con”, “X-Sports”, “Optibet Sporta Bārs”, “Joker Klubs”, “AV Motorsports”, “Interbaltija AG”, “KDM Group”, “YourPrint.lv” un citiem.

 

“Jūrmala/ Papas SK” pārstāvji Aigars Zviedris /tel. 29275010/ un Atis Veismanis /tel.29213095/