1st place in the 3rd round of Latvian Karting Championship
09/07/2019
Valters will participate in TCR class
13/08/2019

Podium in Smiltene

 

12.08.2019

The 4th round (of 6 in total) of Latvian Karting championship and Prokart Cup was held in Smiltene (Latvia), karting track “Teperis” during the weekend of August 9-10. More than 220 drivers from Baltic states and Russia, Belarus and Scandinavia fought for the win.

3 drivers from Jurmala – Valters Zviedris, Rihards Subeckis and Ernests Veismanis – were taking part in the fastest and most attractive karting class with Rotax engines – Rotax Max DD2. These karts have two-speed gearbox, and they speed up to 117-118 km/h in the fastest places of the Smiltene track, with average speed above 80 km/h. 18 drivers were fighting for overall points in order to get the ticket to Rotax Grand Finals, which will take place in Italy, Sarno (near Naples) in the end of October. Only one driver will get a chance to participate in this massive event, therefore the fights in the race were intense.

Qualification races were held on Friday evening on wet race track. As the rain stopped, the track got drier and drivers managed to improve their lap times. Valters managed to get over the changing weather conditions and got 2nd fastest lap time, 0,179 seconds before Matiss Malinovskis. Ernests showed 4th fastest lap time, but Rihards Subeckis – 11th lap time.

Prefinal race started really well for Ernests Veismanis, who managed to step up from 4th to 2nd place and for some time endanger 1st position of Matiss Malinovskis, but then on the third lap he was overtaken by Valters and later also by Krists Ziders (from the Team Birel ART Baltic). Soon Valters took the leading position and managed to finish 7,5 seconds ahead from all other drivers thanks to their competitive fights. Ernests managed to save his 4th place in the prefinal, but Rihards Subeckis got 7th place.

The rain came straight before the Final race for DD2 class, so the track was wet and slippery. Valters managed to stay in leading positions most of the race until the final lap, when unfortunately, Matvejs Makusins (from Team Victoria) took over him. Valters and Matvejs have the most intense fights for the win of the championship and the ticket to the Rotax Grand Finals in Italy. In overall stats of this round, Valters lost only 1 point to Matvejs, so he still has real chances to celebrate the win in the championship overall. Ricards Subeckis also had a good race with the fastest lap time in Final, but fighting for the 3rd place in the last lap he got into an accident with Krists Ziders and finished only in 10th position. This accident opened a chance for Ernests to step on the 3rd place of the podium, and we are happy for his first time of the podium on this season. Jurmala Papa’s Racing Team got 4th place in Team stats.

Next karting race for Jurmala Papa’s Racing Team will be in Ropazi, 333 race track on August 23-24, where the 5th round of Latvian Karting championship will take place.

Valters wants to thank the Jurmala City Council for its longterm support, and many thanks to all the rest sponsors – “OPTIBET”, ”I-Con”, “KDM Print”, “Joker Klubs”, “Gatorz Eyewear Europe”, “Rosenso Marketing”, “2BCreative” and others.

>>

In Latvian

Valteram 2.vieta Smiltenē

Smiltenē, Sporta kompleksā “Teperis” no 09. līdz 10. augustam norisnājās ceturtais no šī gada sešiem Latvijas kartinga čempionāta un ProKart kausa posmiem  kartingā. Uz sacansībām bija ieradušies vairāk nekā 220 sportisti no Baltijas un arī no tuvējām ārzemēm – Krievijas, Baltkrievijas un arī Skandināvijas.

Trīs Jūrmalas sportisti Ernests Veismanis, Ričards Šubeckis un Valters Zviedris startēja pašā ātrākajā un atraktīvākajā ar Rotax dzinējiem aprīkotajā klasē RM DD2. Šīs klases kartiem ir divu ātrumu pārnesumu kārba. Ar līkumiem bagātās Smiltenes trases ātrākajās vietās tie traucas ar ātrumu 117-118km/h un to vidējais ātrums trasē ir virs 80km/h. Pavisam 18 šīs klases braucēji stājās uz starta, lai noskaidrotu uzvarētāju šajā posmā un cīnītos par kopvertējuma punktiem Latvijas čempionāta un Rotax Max izaicinājuma kausa ieskaitēs, kā arī par ceļa zīmi uz Rotax pasaules finālu, kurš oktobra beigās norisināsies Itālijā, Sarno pilsētiņā, netālu no Neapoles. Uz turieni gan brauks tikai šī gada izaicinājuma kausa uzvarētājs, tādēļ cīņas trasē bija ļoti spraigas. 

Kvalifikācijas braucieni norisinājās piektdienas vakarā pielijušā trasē. Tā kā lietus jau bija mitējies, trase lēnām žuva un tādēļ sportisti ar katru apli uzlaboja savus apļa laikus līdz pat kvalifikācijas sesijas pēdējam aplim. Visveiksmīgāk ar mainīgajiem laika apstākļiem tika galā Valters, kurš uzrādīja otro ātrāko apļa laiku piekāpjoties uzvarētājam Matīsam Maļinovskim 0,179 sekundes. Ernestam Vesimanim ceturtā vieta un Ričards Šubeckis uzrādīja vienpadsmito rezultātu.

Priekšfināla braucienā labs starts padevās Ernestam Vesimanim un viņš no ceturtās vietas nonāca otrajā un kādu laiku pat apdraudēja līdera Matīsa Maļinovska pozīcijas, bet tad viņu trešajā aplī apdzina Valters un vēl vēlāk arī Krists Ziders no Birel Art Baltic’s komandas. Valters drīz vien izvirzījās brauciena vadībā un pateicoties pārējo konkurentu savstarpējām cīņām spēja atrauties vairāk kā 7,5 sekunžu attālumā un finišēt tālu priekšā visiem pārējiem konkurentiem. Ernests līdz brauciena beigām spēja nosargāt ceturto vietu. Savukārt Ričardam Šubeckim šī brauciena laikā izdevās pakāpties četras vietas augstāk un finišēt septītajam.

Pirms DD2 klases Fināla brauciena uznāca neliels lietus, kurš trasi padarīja mitru un slidenu. Valters pēc starta atkrita uz 2.vietu aiz Krista Zidera, bet drīz vien atguva līdera godu, kuru nosargāja līdz pat priekšpēdējam sacensības aplim. Diemžēl pēdējā aplī Valteru apdzina Matvejs Makušins no “Team Victoria” komandas ar kuru Valteram šogad ir vissīvākās cīņas par uzvaru čempionātā un par biļeti uz pasaules finālu Itālijā. Pateicoties uzvarai priekšfinālā, kopvērtējumā šajās sacensībās Valters savam konkurentam Makušinam zaudēja tikai vienu punktu un Jūrmalnieks joprojām saglabā labas cerības uz uzvaru sezonas kopvērtējumā. Arī Ričards Šubeckis aizvadīja labu sacīksti uzrādot ātrāko apļa laiku šajā braucienā, bet pēdējā aplī cīnoties par trešo vietu ar Kristu Zideru iekļuva avārijā un finišu sasniedza desmitajā vietā. Šī sadursme Ernestam Veismanim pavēra iespēju kāpt uz goda pjedestāla trešā pakāpiena Latvijas čempionāta ieskaitē. Prieks par Ernestu kuram šis ir pirmais goda pjedestāls šogad. Komandu ieskaitē Jūrmalai šajā posmā ceturtā vieta.

Nākamās kartinga sacensības Jūrmalniekiem Ropažos, Sporta kompleksā “333” kur no 23.-24. augustam norisnāsies Latvijas čempionāta priekšpēdējais – 5.posms.

Komanda izsaka pateicību Jūrmalas pilsētas domei par ilggadēju atbalstu sacensību dalības maksu segšanā, kā arī pārējiem komandas sponsoriem/atbalstītājiem – SIA “Optibet”, ”I-Con”, “KDM Print”, SIA “Joker Klube” “Gatorz Eyewear Europe”, “Rosenso Marketing”, “2BCreative”.