Spraigas sacensības Kandavā
15/08/2017
Rotax Nordic Challenge kopvērtējumā – otrais!
29/08/2017

Valteram 4.vieta autošosejas sacīkstēs

 

Jūrmalniekiem lieliski panākumi autošosejas sacīkstēs “ENEOS Riga Summer Race”

 

19.-20. augustā Rīgā, Biķernieku trasē tika aizvadīts šī gada lielākais pasākums autošosejā “ENEOS Riga Summer Race”, kas vienlaikus bija arī Latvijas autošosejas čempionāta 3. posms “Legend Car” klasē. “Jūrmala/ Papa’s RT” komandu šajās sacensībās pārstāvēja sportisti Valters Zviedris, Ernests Veismanis un Uldis Timaks. “Legend car” klasē uz starta stājās 17 sportisti no Somijas, Gruzijas, Krievijas un arī deviņi sportisti no Latvijas. Jāatzīmē, ka 16 gadīgie Jūrmalnieki Valters un Ernests bija paši jaunākie šo sacensību dalībnieki “Legend cars” klasē. Sacīkstes sevišķi interesantas padarīja sešu Gruzijas sportistu piedalīšanās. Dienvidnieku karstasinīgā daba atstāja diezgan lielu iespaidu uz viņu braukšanas manieri, kuras dēļ sacīkšu laikā notika neskaitāmas sadursmes, kuras noveda līdz pat diezgan nopietnām avārijām un pat viena brauciena apturēšanai.

Komandas vispieredzējušākais braucējs Uldis Timaks bija ātrs visu nedēļas nogali un svinēja pārliecinošu uzvaru šajās sacensībās. Vienīgi sestdienas pirmajā braucienā Uldis piekāpās titulētajam Somijas sportistam Johanam Ahokas, bet abus svētdienas braucienus Uldis noslēdza pārliecinoši pirmajā vietā!

Valteram Zviedrim šīs bija tikai trešās sacīkstes lielajā autosportā, bet, neskatoties uz to, viņš posma kopvērtējumā izcīnīja necerēti augsto, ceturto vietu! Valteram ļoti nepaveicās kvalifikācijas braucienā, pirms kura viņa spilgti oranžajai automašīnai atklājās tehnisks defekts, kuru mehāniķi nespēja novērst līdz pat kvalifikācijas brauciena beigām. Tas nozīmēja, ka pirmais sacīkšu brauciens Valteram bija jāsāk no 16.vietas. Jūrmalnieks uzrādīja ļoti labu ātrumu un, apdzenot vairākus sportistus, finišēja astotajā vietā. Diemžēl startējot Valters bija veicis pāragru startu, par ko saņēma 20 sekunžu sodu un tika nobīdīts uz 11.vietu. Otrajā braucienā Valteram padevās labs starts un ilgu laiku Valters atradās 4.vietā, bet pēdējos apļos nācās piekāpties ātrajam Gruzijas braucējam Giorgijam Bezhitashvili un komandas biedram Ernestam Veismanim, kurš finišēja piektajā vietā. Tas arī bija Ernesta labākais rezultāts šajās trīs braucienu sacīkstēs, jo pirmajā braucienā tika piedzīvota izstāšanās dzinēja defekta dēļ, bet trešajā iebraucienā Ernests piedzīvoja sadursmi ar Jāni Horeliku un Gruzīnu Bezhiatashvili un finišēja 8.vietā, kas sacīkšu kopvērtējumā viņu ierindoja 10.vietā.

“Legend cars” sacīkšu trešais brauciens izvērtās ļoti dramatisks. Vispirms notika augstākminētā Jāņa Horelika sadursme ar Ernestu un gruzīnu sportistu, bet uzreiz pēc tam vēl viens, gados ražens, gruzīnu sportists Shota Abhazava no trases izstūma Gariju Rožkalnu, kuram pēc sadursmes ar trases betona valni bija nepieciešama mediķu palīdzība. Tā kā Rožkalna auto atradās bīstamā vietā, brauciens tika apturēts ar sarkanajiem krogiem. Pēc atkārtota starta Valters no sestās vietas pakāpās uz piekto, kurā arī finišēja. Par sadursmes izraisīšanu gruzīnu sportistam tika piešķirts sods un Valters tika pie punktiem par ceturto vietu šajā braucienā. Tas arī ļāva Valteram ierindoties ceturtajā vietā sacīkšu kopvērtējumā. Parasti par 4.vietu autosportā neviens nepriecājas, jo tā ir pirmā vieta aiz goda pjedestāla, bet jaunajam jūrmalniekam tas ir ļoti ievērojams sasniegums, salīdzinot ar šī gada pirmajās divās autošosejas sacīkstēs iegūtajām vietām otrajā desmitniekā. Pjedestāls bija ļoti tuvu un ticam, ka tas ir sasniedzams mērķis jau tuvākajā nākotnē.

Nākamās sacīkstes komandas braucējiem paredzētas jau šīs nedēļas nogalē kartingā: “Rotax Nordic Challenge” seriāla ceturtais, noslēdzošais posms Kandavā. Nedēļu vēlāk būs jādodas uz “Ziemeļeiropas Zonas Legend Cars” sacīkstēm Somijā, Ahvenisto trasē, 01.-02.septembrī.

Komanda saka lielu paldies Jūrmalas Pilsētas Domei un tās Sporta Servisa Centram par atbalstu un ticību komandai, to atbalstot nu jau vairāku gadu garumā, kā arī Jūrmalas Valsts Ģimnāzijai, kurā mācās gan Ernests, gan Valters. Paldies sakām arī mūsu sponsoriem: SIA“I-Con”, “X-Sports”, “Optibet Sporta Bārs”, “Joker Klubs”, “AV Motorsports”, “Interbaltija AG”, “KDM Group”, “YourPrint.lv”, “Gatorz Eyewear Europe”, “LKI”, “Naftimpeks” un citiem.

 

“Jūrmala/ Papas SK” pārstāvji Aigars Zviedris /tel. 29275010/ un Atis Veismanis /tel.29213095/