Great debut in TCR Class with DHL Racing Team
20/08/2019
FIA Motorsports Games ahead
29/10/2019

Victory in Jelgava

 

Victory for Valters in the last round of Latvian Karting Championship

11.09.2019

On September 7 the last round of Latvian Karting Championship was held in race track “Rullitis” (Jelgava, Latvia). As usually, more than 200 drivers were present from Latvia, Estonia, Lithuania, Belarus and even from Austria and Norway. 

Valters, who represented Birel ART Baltic’s Team this year with their chassis made in Italy, dominated in Jelgava in the fastest karting class “RM-DD2”, where kartings have the fastest Rotax engines. Although this was the first time for him in this class, he showed the fastest lap times in all the Friday training sessions and also in the Qualification. On Saturday he also achieved  the fastest lap time in the Prefinal race. Valters continued to lead the Final race until 15th lap, when he was overtaken by Eric Kuhn (Estonia). They were changing positions several times until the final lap – Valters started the lap 0.4 seconds behind him, but then suddenly some moments before the finish line Valters made a beautiful overtaking and finished only 0.043 seconds ahead of Kuhn. 

Unfortunately the 3 winning rounds weren’t enough for Valters to win the overall Latvian Karting Championship this year (with in total 6 rounds). In the overall stats he has left only 4 points behind Matvejs Makušins (“SM Racing”, Latvia). The goal to participate in the “Rotax Grand Finals 2019” failed, because Valters also participates in the NEZ championship with Legend Cars and one NEZ round coincided with the round of Latvian Karting Championship, so he didn’t get any points in that and fell behind of Matvejs Makušins. The final NEZ round will take place in Alastaro race track in Finland on 21-22 September, and Valters still has a chance to save the podium in overall stats.

Valters and the Team wants to thank the Jurmala City Council for its longterm support, and also to Jurmala State Gymnasium, where Valters is currently studying in the 12th grade, for the courtesy in the study process, and many thanks to all the rest sponsors – SIA“I-Con”, “Optibet”, “Gatorz Eyewear Europe”, “Joker Klubs”, “AV Motorsports”, “YourPrint.lv”, “RS Motorsport”, “I-Auto.lv”, “Rosenso Marketing”, “2BCreative” and others.

>>

In Latvian

Jūrmalnieks Valters Zviedris dominē Latvijas kartinga čempionāta noslēdzošajā posmā Jelgavā

Valters izsaka pateicību Jūrmalas pilsētas domei par ilggadēju atbalstu sacensību dalības maksu segšanā, kā arī pārējiem komandas sponsoriem/atbalstītājiem – SIA “Joker Klubs”, ”I-Con”, “KDM Print”, “Gatorz Eyewear Europe”, “Rosenso Marketing”, “2BCreative” un citiem.

07. septembrī Jelgavas kartodromā “Rullītis” tika aizvadīts šī gada Latvijas kartinga čempionāta un “Pro-Kart” kausa pēdējais, sestais posms. Uz šo posmu kā jau ierasts bija ieradušies gandrīz 200 sportisti no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas un pat sportisti no Austrijas un Norvēģijas.

Jūrmalnieks Valters Zviedris, kurš šogad pārstāvēja “Birel ART Baltic’s” komandas krāsas, kurā startē ar Itālijas kartingu rūpnīcā ražotu “Birel ART” šasiju, Jelgavas sacīkstēs dominēja pašā ātrākajā ar “Rotax” dzinējem aprīkotajā “RM-DD2” kartingu klasē. Lai ganValters šajā klasē startē tikai pirmo gadu, viņš uzrādīja ātrākos apļa laikus visos piecos piektdienas brīvajos treniņos un arī kvalifikācijas braucienā. Arī sestdienas rīta treniņā un priekšfināla braucienā, kurā tiek noskaidrota starta vieta sacensību galvenajam braucienam – finālam, jūrmalnieks bija ātrākais no visiem 17 šīs klases braucējiem. Finālā Valteram padevās labs starts un līdz pat 15. aplim viņš atradās brauciena vadībā, bet tad viņu noķēra sportists no Igaunijas Ēriks Kūns un viņi vairākas rezes viens otru apdzina. Sacīkšu pēdējā aplī Igaunijas sportists devās kā līderis un Valters 0,41 sekudi aiz viņa. Pēdējā aplī divus pagrizienus pirms finiša Valters veica skaistu apdzīšanas manevru un finišu šķērsoja 0,043 sekundes priekšā Kūnam. Kā trešais finiša līniju šķērsoja vēl viens “Birel ART” komandas braucējs Krists Ziders.

Diemžēl ar šo uzvaru nepietika, lai Jūrmalas sportists pat ar trim uzvarām, sešu posmu čempionātā, nodrošinātu savu sesto Latvijas čempiona titulu kartingā. Sezonas kopvērtējumā par nieka 4 punktiem nācās piekāpties šī gada sīvākajam konkurentam no “SM Racing” komandas – Matvejam Makušinam, kurš bija izvirzījies čempionāta vadībā un pēdējā posmā nemaz nestartēja. Mērķi par sesto čempiona titulu un ceļa zīmi uz pasaules “Rotax Grand Finals 2019” sacensībām Itālijā Valteram līdz galam nesanāca izpildīt, jo paralēli kartingam jūrmalnieks startē arī Ziemeļeiropas autošosejas sacensībās “Legend Cars” ieskaitē. Tā kā viens no NEZ autošosejas posmiem sakrita ar Latvijas kartinga čempionāta otro posmu, tad tajā Valters punktus neguva un līdz ar to iepalika no sava galvenā šī gada konkurenta M.Makušina. Jāpiebilst, ka noslēdzošaiz NEZ posms “Legend Cars” klasē norisināsies Alastaro trasē, Somijā 21. un 22. septembrī un Valters joprojām saglabā iespēju sezonas kopvērtējumā izcīnīt vietu uz goda pjedestāla.

Abi “Jūrmala/Papas Sacīkšu Komanda” sportisti Ernests Veismanis un Ričards Šubeckis visas sezonas laikā ir uzrādījuši labu sniegumu un Ernests Latvijas čempionāta Smiltenes posmā kāpa uz goda pjedestāla, izcīnot trešo vietu “RM DD2 klasē”. Jelgavas sacīkšu Priekšfināla braucienā abi sportisti gan piedzīvoja avārijas un līdz ar to fināls bija jāuzsāk attiecīgi – Ričardam no 11. vietas un Ernestam no 13.vietas. Tā kā konkurence šajā ātrākajā “Rotax” klasē ir ļoti liela, tad 22 finālbrauciena apļu laikā abi braucēji spēja aizcīnīties attiecīgi: Ričards līdz 7.vietai un Ernests līdz 11. vietai. 2019. gada Latvijas čempionāta kopvērtējumā R.Šubeckis 5.vietā un E.Veismanis 9.vietā. Jāpiebilst, ka Ričards šogad regulāri startē Centrāleiropas Zonas kartinga seriālā un šobrīd pirms noslēdzošā posma Austrijā ir 7.vietā starp 34 šajā čempionātā startējušajiem sportistiem no visas Eiropas un tas ir ļoti labs rezultāts. Jūrmalas komanda šo gadu noslēgusi ierindojoties 6.vietā no 11 pietektajām komandām. Nākamā gada laikā strādāsim pie projekta kartinga komandai piesaistīt jaunus sportistus un ļoti ceram, ka no Jūrmalas, jo lielie puiši nākamgad pamatā plāno startēt autošosejas sacensībās.

Valters un Jūrmalas komanda izsaka lielu paldies Jūrmalas Pilsētas Domei par atbalstu un ticību Jūrmalas sportistu panākumiem tos atbalstot daudzu gadu garumā, kā arī “Jūrmalas Valsts Ģimnāzijai”, kuras 12.klasē mācās Valters, par pretimnākšanu salāgojot mācību procesu ar jaunieša sporta aktivitātēm, kā arī visiem pārējiem mūsu sponsoriem un atbalstītājiem: SIA“I-Con”, “Optibet”, “Gatorz Eyewear Europe”, “Joker Klubs”, “AV Motorsports”, “YourPrint.lv”, “RS Motorsport”, “I-Auto.lv”, “Rosenso Marketing”, “2BCreative” un citiem.