Valters ceļā uz Legend World Finals
12/09/2017
Latvijas čempions 2017!
04/10/2017

4.vieta Legend World Finals!

77 autosportisti no 8 valstīm brīvdienās pulcējās „Legend World Finals” sacensībās Botniaring trasē, Somijā, lai noskaidrotu pasaules titula ieguvējus. „Semi-Pro” klasē lieliskas sacensības aizvadīja 16 gadus vecais Valters Zviedris no Jūrmalas, kuram izdevās izcīnīt augsto ceturto vietu 21 braucēja konkurencē.

“Rezultāts ir lielisks! Šīs ir tikai manas piektās sacensības Legend Cars klasē. Trase bija ļoti tehniska un līmenis ļoti augsts. Īpaši spēcīgi bija somu braucēji, jo viņiem bija priekšrocība – sacīkstes notika mājas trasē. Treniņus aizvadījām jau no ceturtdienas un sacensību pēdējos apļos jau spēju pietuvoties pirmajiem trim somu sportistiem. Sezonas laikā mans ātrums ir pieaudzis, ar katrām sacensībām rezultāts uzlabojas un šobrīd jau varu sacensties ar pieaugušajiem. Nākamgad plānoju startēt Legend Cars Somijas un NEZ čempionātā,” pastāstīja Valters Zviedris.

„Semi-Pro” klasē pirmais finišēja Anti Rantala, bet sportists saņēma piecu sekunžu sodu, tāpēc nācās samierināties ar trešo vietu, atstājot čempiona titulu Filipam Miemoisam. Otrajā vietā Jonas Vartiainens. Uzreiz aiz Valtera Zviedra – piektajā vietā – šajā klasē finišēja Garijs Rožkalns, kuram šī bija „Legend Cars” debijas sezona.

Visplāšāk pārstāvētajā „Pro” klasē neiztika bez dramatiskām cīņām. Amerikāņa Džordana Obraiena automašīna pēc pēdējā līkuma aizdegās un finiša līnija tika šķērsota liesmās. Sportists guva vieglus sejas apdegumus, bet viss ir beidzies veiksmīgi un sportists jūtas labi. Pie čempiona titula jau trešo reizi pēc kārtas tika zviedrs Emīls Pērsons, kurš spēja turēties pretī spēcīgajiem Somijas sportistiem. Otrais šoreiz Jesse Vartiainens, trešais Veli-Peka Kartunens. Uldim Timakam 21. vieta 29 braucēju konkurencē.

„Masters” klasē, kurā startē sportisti virs 40 gadu vecuma, septīto vietu izcīnīt izdevās Jānim Horelikam. Uzvaru izcīnija Peka Lehtola, aiz viņa Mīka Rīhimā un Kari Koivisto. „Golden Masters” klasē pirmais Lauri Riekola.

Ārpus Amerikas “Legend World Finals” notika pirmo reizi vēsturē un šāda līmeņa “Legend Cars” sacensības līdz šim Somijā vēl nebija rīkotas.

Informācija ņemta no: http://www.iauto.lv/sports/soseja/26384-latvietim-4-vieta-21-sportistu-konkurence-legend-world-finals-sacensibas-somija-foto