2014. gada rezultāti
10/12/2014
2015. gada Latvijas čempions kartingā
20/10/2015

Valtera pirmā uzvara Junioros

 

Jūrmalnieks Valters Zviedris izcīna savu pirmo uzvaru Junior kategorijā

Jūrmalas sportists – kartingists Valters Zviedris izcīnījis I vietu Latvijas Pro Kart kausa, I posmā, kurš 9. maijā norisinājās Sporta Kompleksā 333, Rīgas tuvumā. Tā bija Valtera pirmā uzvara Junioru konkurencē, kurā startē jaunieši vecumā no 13 līdz 15 gadiem.

Šī bija trešā nedēļas nogale pēc kārtas, kad 14 gadus jaunajam Jūrmalniekam, izdevās iegūt godalgotas vietas un kāpt uz goda pjedestāla. Pirms divām nedēļām, satartējot, Igaunijas atklātā čempionāta I posmā, Tabasalu, Igaunijā. Valters ieguva pole position kvalifikācijas braucienā, bet Fināla braucienā viņam nācās atzīt vietējā sportista Erich Kuhn pārākumu un finišu sasniegt kā otrajam, nedaudz apsteidzot vēl vienu sportistu no Igaunijas – Mauris Poldma. Rezultāti šeit: http://www.mylaps.com/en/classification/3443176

Vēl spraigāki notikumi risinajās Baltijas Jūras Kausa II posmā, kurš 1. maijā risinājās Aravetes kartodromā, Igaunijas vidienē. Pēc neveiksmīgas kvalifikācijas, kurā tika izcīnīta tikai 10. vieta, prieksbraucienā Valters spēja izcīnīt ceturto vietu. No ceturtās vietas finālbrauciena startā uzreiz izdevās pakāpties uz otro vietu un pēc tam būt brauciena vadība sešus no 18 apļiem, bet diemžēl trīs apļus pirms finiša, cīnoties ar sekotājiem, nacās nokrist līdz pat piektajai vietai. Valters gan vairākas vietas atguva un finišu atkal sasniedza kā otrais, 0,427 sekundes aiz uzvarētāja – Lietuvieša Rokas Bačiuska. Rezultāti šeit: http://www.mylaps.com/en/classification/3455403

Pēc Aprīļa sākumā ne pārāk veiksmīgi aizvadītā Baltic Sea Cup pirmā posma, kurā bija dažādas tehniskas problēmas, kuru dēļ Valteram nācās finišēt tikai 7. vietā, Jūrmalnieks šobrīd dala 3-4 vietu Baltijas ieskaites kopvērtējumā. Tabula šeit: http://rotax.ee/images/PDFfailid/Tulemused/2015/SeaCup2015_Junior.pdf. Baltijas Kausā pavisam paredzētas 5 sacensības un kopvērtējuma uzvarētājs iegūs iespējus startēt Rotax Max Grand Final sacensībās, kuras Novembrī norisināsies Portugālē un kurās startēs savu valstu vai reģionālo čempionātu uzvarētāji, no varāk nekā 60 pasules valstīm.

Prieks ir par pagājušās nedēļas nogalē gūto uzvaru Latvijas Pro Kart I posmā. Uzvara tika gūta sīvā cīņā ar sportistu no Lietuvas T. Jurkonis un Baltkrievijas sportistu D. Netjagovski. Tā bija Valtera pirmā uzvara Junior vecuma grupā un noteikti dos vairāk pārliecības cīnoties Baltijas Jūras Kausā un arī citās sacensībās Eiropā.