Valtera pirmā uzvara Junioros
11/05/2015
2016. gada sezonu uzsāk Beļģijā
28/03/2016

2015. gada Latvijas čempions kartingā

 

Jūrmalnieks Valters Zviedris – Latvijas Čempions Kartingā, Junior Klasē

Valters ir kļuvis par šī gada Latvijas Čempionu kartingā Rotax Max Junior klasē un arī par 2015. gada Rotax Max Izaicinājuma Kausa uzvarētāju! Šis Valteram ir jau otrais Lavijas čempiona tituls. Iepriekšējo reizi valsts čempiona tituls tika izcīnīts pirms sešiem gadiem – 2009. gadā. Tad Valteram bija tikai 8 gadi un tad viņš to ieguva Micro klases ieskaitē. Junioru klase jau ir daudz prestižāka un tajā startē jaunieši vecumā no 13 līdz 15 gadiem. Pēdējā – piektajā Latvijas čempionāta posmā Madonā, 03. oktobrī Valters gan piekāpās Igaunijas sportistam Siim Leedmaa, bet kopvērtējumā Valtera pārsvars par otrās vietas ieguvēju Leedmaa bija 18 punkti – 341 pret 323 punktiem. Trešo vietu Latvijas čempionātā izcīnīja vēl viens Igaunijas sportistis Ragnar Veerus kurš gada laikā tika iekrājis 319 punktus. Latvijas čempionātā sezonas laikā startējuši 16 sportisti Kopvērtējums šiet: https://drive.google.com/a/optibet.lv/file/d/0B4M_z5KOYMF3NkNTQ2JubTNIVlE/view. Savukārt Rotax Max izacinājuma kausā Junioru klasē konkurence bija vēl nopietnāka un uz starta bija stājušies pavisam 24 sportisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Ukarinas, Baltkrievijas un pat Somijas. Kopvērtējuma rezultāti šeit: http://rotax.ee/images/PDFfailid/Tulemused/2015/LRMC_2015_Junior-final.pdf

Prieks par to, ka Madonas sacensībās arī Jūrmala / Papa’s Sacīkšu Komanda izcīnīja trešo vietu posma ieskaitē. Bez Valtera komandas sastāvā bija vēl divi Jūrmalas sportisti – Ernests Veismanis, kurš izcīnāja 5 vietu prestižajā Rotax DD2 klasē un Ričards Šubeckis, kurš ieguva 6 vietu Rotax Mini Max klasē, kurā startē jaunieši vecumā no 9 līdz 12 gadiem.

Liels paldies jāsaka Jūrmalas pilsētas domei, kura jau septīto gadu atbalsta Valtera startus Latvijā, Baltijā un Eiropā. Pateicoties Domes un pārējo sponsoru (Joker Klubs, Optibet, I-Con, Naftimpeks, Interbaltija AG, KDM u.c.) Jūrmalas sportists šogad papildus sacensībām Baltijā ir startējis arī divos Eiropas Rotax Challenge posmos: martā Francijā un 06. Septembrī Beļģijā. Beļģijā 51 dalībnieka konkurencē, Valters izcīnīja augsto 14 vietu! Eurchallenge posmā Beļģijā dalībnieku satāvs bija ļoti daudznacionāls, jo līdzās Britu, Holandes, Vācijas, Beļģijas un citu Eiropas valstu Junioriem, sacensībās piedalījās arī sportisti no ASV, Kanādas, Ķīnas un pat Indonēzijas. Rezultāti šeit: http://193.12.247.95/results/index.php?dir=results+2015%2F01+Rotax+Euro%2F05+Race+4+REC+Genk+%28B%29%2F Izvēlieties Juniors!

Valters un komanda šonedēļ ir Itālijā un piedalās Rotax International Open sacensības Adria International Raceway kartodromā. Uz starta stāsies vairāk nekā 40 Junir klases sportisti no visas pasaules. Dalībnieku saraksts šeit: http://www.rotaxmaxeurochallenge.com/race/rotax-max-international-open/#competitors Šajās sacensībās pirmo divu vietu ieguvēji iegūs iespēju kavalificēties Rotax Grand Final sacensībām, kuras Novembrī norisināsies Portugālē un tām kvalificējas reģionālo un starptautisko sacensību uzvarētāji no vairāk nekā 60 pasaules valstīm. Info šiet: http://www.rotax-kart.com/en/Max-Challenge/Grand-Finals/Grand-Finals-2015/About-Grand-Finals. Valters un komanda darīs visu, lai mēģinātu izmantot šo pēdējo iespēju nokļūt Roatax pasaules kausa finālistu vidū! Sekojiet rezultātiem live režīmā šonedēļ no 23 līdz 25. oktobrim sekojiet: www.rgmmcmedia.com !!!