1.posms Francijā CIK-FIA Academy
29/04/2016
Valters startēs Legend Car sacensībās
27/04/2017

Valters Latvijas čempions 2016!

 

Jūrmalas kartingists Valters Zviedris izcīna pārliecinošu uzvaru Latvijas Čempionāta kopvērtējumā un dodas uz Zviedriju pārstāvēt Latviju CIK-FIA Autosporta Akadēmijas Kausa noslēdzošajā posmā

Valters Zviedris, kurš šogad pārstāv autosporta komandu “Jūrmala/ Papa’s SK”, pēc uzvaras Latvijas čempionāta 3. posmā Madonā 30. jūlijā un iegūtās otrās vietas Latvijas čempionāta 4. posmā arī Madonā, 27. augustā, jau pirms pēdējā, piektā čempionāta posma, ir nodrošinājis 2016. gada Latvias Čempiona titulu RM Junior klasē. Tas Valteram ir jau trešais Latvijas Čempiona tituls! Valters ir čempions otro gadu pēc kārtas Junioru konkurencē, kā arī Latvijas čempiona tituls tika izcīnīts arī 2009. gadā Micro klasē. Valters ar šo sporta veidu nodarbojas jau 9 gadus.

Jau šonedēļ mūsu talantīgais Latvijas kartingists Valters Zviedris ar komandu dosies uz pēdējo CIK-FIA Autosporta Akadēmijas posmu, kas norisināsies no 1. – 4.septembrim, Zviedrijā, Asum Ring trasē netālu no Kristinstadt pilsētas. Uz šo posmu tiek liktas vislielākās cerības, jo šajā trasē Valters jau ir startējis. Pagājušā gadā, 32 sportistu konkurencē, Zviedrijas Rotax Max posmā Valters izcīnīja 6. vietu. Valtera komanda uzskata, ja paveiksies ar dzinēju izlozi un dzinēju maiņām, tad rezultāts Top 5 vai pat atrašanās goda pjedestāla izskatās sasniedzams mērķis.

Otrajā posmā, kas norisinājās Portugālē finišu, Valters Zviedris sasniedza 10. vietā, kas ir līdz šim labākais Valtera sasniegums CIK-FIA Autosporta Akadēmijas sacensībās. Kopvērtējuma tabulā pēc diviem posmiem Zviedris ar 6 punktiem šobrīd ieņem 19. vietu no 51. Startējušajiem braucējiem. Jāatgādina, ka Zviedris ir arī vienīgais Latvijas pārstāvis šajās sacensībās.

Kopvērtējuma tabulu iespējams aplūkot šeit: http://www.cikfia.com/competitions/cik-calendar/2016/portimao/academy/championship-standings.html

Šīs sacensības noteikti būs arī īpašas ar to, ka Brazīlijas bijušais F1 braucējs Rubens Barrichello, kurš arī ir regulāri sacenties kartingā vairākas sezonas, ir nolēmis uzņemties cienīgu izaicinājumu un piedalīties šajā čempionātā ar BirelART / Parilla kartingu, sacenšoties ātrākajā KZ kartingu kategorijā.

Pats Valters pirms noslēdzošā starta jūtas pārliecināts par saviem spēkiem un veiksmīgu startu Asum Ring trasē: “Es domāju, ka viss būs ļoti labi. Jau Portugālē parādīju pārliecinošu sniegumu un domāju, ka Zviedrijā būšu vēl stiprāks, jo laikapstākļi ir vairāk līdzīgi Latvijas klimatam, kā arī esmu aizvadījis labus treniņus Madonā – Pro-Kart un Latvijas Čempionāta ieskaitēs. Nedaudz esmu arī uzlabojis savu fizisko sagatavotību, lai varētu stūri stiprāk turēt.” Vaicājot par stiprākajiem konkurentiem Zviedrijas trasē, Valters atbild nekavējoties: “Stiprākie konkurenti noteikti būs vietējie zviedru braucēji, kura savā mājas trasē ir gana ātri, bet arī es par savu ātrumu šajā trasē nešaubos, jo esmu tur jau braucis un domāju, ka parādīšu labu sniegumu. Ceru, ka pēdējais posms būs veiksmīgs un kopvērtējumā ieņemšu vietu desmitniekā!”

Atgādinām, ka CIK-FIA Kartinga Akadēmija ir īpaša ar to, ka visi Kartinga Akadēmijas dalībnieki startē ar viena ražotāja tehniku – OTK grupas Expirit karts ar Vortex OK Junior dzinēju. Kartu rāmjus dalībnieki izlozēs visiem trim posmiem, bet motorus – katram posmam atsevišķi. Tas nozīmē, ka konkurence cīņā par uzvaru ir padarīta maksimāli līdzīga, jo uzvarētāju noteiks braucēja talants, komandas prasmes regulēt tehniku atbilstoši trases īpatnībām un sportista prasībām.

Valters Zviedris nu jau var lepoties ar trīskāršu Latvijas kartinga Čempiona nosaukumu. Bez šiem tituliem Valtera rīcībā ir vairākas Latvijas un Baltijas čempionātu medaļas, jo katrā kartingā pavadītajā sezonā gūtas sacensību uzvaras un godalgotas vietas. Lepojamies ar Valtera sasniegumiem un turam īkšķus par lielisku startu pēdējā CIK-FIA Autosporta Akadēmijas posmā Zviedrijā.

 

 

Valters un Komanda saka lielu paldies Jūrmalas Pilsētas Domei par atbalstu sacensību dalības maksu segšanai, Latvijas Automobiļu Federācijai par izrādīto uzticību un Valtera izvirzīšanu startiem šajā prestižajā CIK-FIA Academy Trophy seriālā! Paldies arī visiem pārējiem atbalstītājiem, bez kuru atbalsta nebūtu iedomājami starti tik ausgsta mēroga sacensībās: SIA”Optibet”; SIA”Joker”; SIA “I-Con”; SIA“KDM”: SIA“Naftimpeks”; SIA”Interbaltija AG” un citiem!