2016. gada sezonu uzsāk Beļģijā
28/03/2016
Valters Latvijas čempions 2016!
30/08/2016

1.posms Francijā CIK-FIA Academy

 

Kartingists Valters Zviedris aizvada CIK-FIA Academy Trophy pirmo posmu Francijā, Essay trasē

 

2015. gada Latvijas čempions kartingā un titula “Gada Sportists Jūrmalā Tehniskajos Sporta Veidos” ieguvējs Valters Zviedris ir atgriezies no Francijas, kur Essē trasē aizvadījis pirmo no trim “CIK-FIA Academy Trophy” posmiem. Ar parādīto ātrumu esam apmierināti, bet ar gala rezultātu gan īsti nē, jo pie ieskaites punktiem Valteram tikt nesanāca. Pie tiem tiek Top 15 sportisti no 51 startējušajiem. Dalībnieku sastāvs bija gana iespaidīgs – 51 sportisti no visas pasaules (no 39 valstīm). Katra valsts šim seriālam drīkst izvirzīt vienu vai maksimums divus sportistus (lielās valstis, kurās ir daudz kartingistu, tādas kā Spānija, Francija, Beļģija, Holande, Zviedrija, Japāna, Krievija un Lielbritānija). Bija pārstāvji arī no ASV, Korejas, Brazīlijas, Indijas un daudzām citām pasaules valstīm. Dalībnieku saraksts šeit: http://www.cikfia.com/competitions/cik-calendar/2016/essay/academy/entry-list.html

 

Divās treniņu dienās (ceturtdien un piektdien) Valters ātri aprada ar tehniku un regulāri uzrādīja rezultātus top 10-15. Piektdienā, kad lija lietus. rezultāti bija vēl labāki un brīžiem Valters bija pat top 3-5! Kvalifikācijas braucienā, kurš arī notika lietus laikā, Valters uzrādīja 12 labāko rezultātu no visiem 51 startējušajiem, bet tā kā pirmā grupa bija ievērojami lēnāka, tad uz starta abos kvalifikācijas braucienos, jeb “Heats” tas deva tikai 15 vietu, jo braucēji tika klasificēti pamīšus no abām kvalifikācijas grupām.

 

Pirmajā kvalifikācijas braucienā (Grupa A-B) Valteram sanāca labs starts un viņš pēc pirmā apļa bija 7., bet pēc otrā jau 6. vietā. Tad brauciena laikā cīņā dažas vietas tika zaudētas un finišs tika saniegts 10 vietā. Otrajā kvalifikācijuas braucienā puse no dalībniekiem (grupa C) startēja ar pinīgi jaunām riepām un tādēļ ar viņiem bija grūti līdzvētīgi cīnīties. Vienu brīdi gan Valters bija 13 vietā, bet tad atkrita uz 18. vietu finišā. Šie abi saniegtie rezultāti nodrošināja 17 starta vietu preiksfinālā, kurā pa tiešo tiek labākie 28 pēc kvalifikācijas braucienu rezultātiem. Pārējiem bija jācīnās gandarījuma jeb “Second Cahance” braucienā, lai izcīnītu atlikušās 6 vietas un aizpildītu 34 vietas uz starta preikšfināla un fināla braucienam.

 

Svētdienā priekšfinālā, startējot no 17. vietas, Valters pēc starta bija 13. vietā, bet acīmredzami kartam trūka ātruma un nācās nokrist uz 23 vietu. Mēģinot kompensēt pietrūkstošo ātrumu pieņēmām lēmumu riskēt un saregulēt tehniku tā, lai tā ir labāka izejās no pagriezieniem, tas izrādījās nepareizs lēmums… Pēc starta Valters nonāca 18. vietā, bet brauciena laikā vairāki sportisti viņu apdzina izmantojot lielāku ātrumu trases taisnēs. Finālā 24. vieta un pirmo posmu esam aizvadījuši bez kopvērtējuma punktiem. Visi rezultāti atrodami šeit: http://www.cikfia.com/competitions/cik-calendar/2016/essay/academy/results.html. Protams žēl, ka netikām pie ieskaites punktiem, bet ir gūta vērtīga pieredze braucot ar šo pasaules čempionāta līmenim atbilstošo tehniku. Nākamajā posmā atkal būs dzinēju izloze! Jācer uz veiksmi šajā izlozē un iespēju tikt pie konkurētspējīga dzinēja! Jebkurā gadījumā strādāsim gan pie fiziskās, gan pie tehniskās sagatavotības, lai veiksmīgi startētu jūnijā Portugālē un septembrī Zviedrijā.

 

Par iespēju startēt pasaules līmeņa sacensībās liels paldies jāsaka Latvijas Automobiļu Federācija, kura izvirzīja Valteru šiem startiem un apmaksāja dalības maksas, kā arī Jūrmalas pilsētas domei, kura jau astoto gadu atbalsta Valtera startus kartingā. Jāsaka liels paldies arī mūsu pārējiem sponsoriem un atbalstītājiem: SIA “Naftimpeks”, SIA “I-Con”, SIA “Interbaltija AG”, SIA “Optibet”, SIA “KDM”, SIA “Joker” – Joker Klubs, SIA “Rosenso Marketing” u.c.) .

 

28.04.2016.