Latvijas čempions 2017!
04/10/2017
Valters – Autosporta meistars
05/12/2017

Valters startē RM Grand Finals

 

Valters Zviedris 2017. gada kartinga sezonu noslēdz Portugālē ar atzīstamu sniegumu “Grand Finals” sacensībās

 

362 labākie kartinga braucēji no 59 pasaules valstīm bija ieradušies uz “Rotax Max Challenge Grand Finals 2017” sacensībām, kuras veselu nedēļu no 4. līdz 11. novembrim norisinājās Portugāles dienvidos, netālu no Portimao kūrortpilsētas -“Kartodromo Internacional do Algarve”. Šīm pasaules mēroga sacensībām, kuras tiek organizētas jau astoņpadsmito gadu pēc kārtas, kvalificējas nacionālo un reģionālo čempionātu uzvarētāji no visas pasaules. Sacensībām sešās dažādās vecuma klasēs bija kvalificējušies arī 7 Latvijas kartingisti: jauniešu klasēs – Mārtiņš Janovskis klasē “Micro Max”, Tomass Štolcermanis klasē “Mini Max”, Matvejs Makušins klasē “Junior Max”; “DD2” pieaugušo klasē ar ātrumkārbu – Mārtiņš Steinerts un Mihails Budovskis; “DD2 Masters” klasē, kurā startē sportisti vecumā virs 32 gadiem – Iļja Aļoškins un Gatis Vītols; kā arī Jūrmalnieks Valters Zviedris, kurš šogad pirmo gadu startē pieaugušo konkurencē – prestižajā klasē “Max Senior”.

Trīs dažādi kartingu ražotāji bija piegādājuši 362 pilnīgi jaunus un katrai klasei/vecuma grupai atbilstošus kartingus, kuri tika izsniegti izlozes veidā, tā visiem sportistiem nodrošinot pēc iespējas līdzīgus sacīkšu apstākļus, kur rezultātu pamatā nosaka sportista meistarība un mehāniķu spēja pielāgot tehniku konkrētiem apstākļiem sacīkšu trasē.

Jūrmalnieks Valters Zviedris jau pirmdienas un otrdienas brīvajos treniņos uzrādīja cerīgus rezultātus un 72 “Max Senior” klases sportistu konkurencē vienā no treniņiem uzrādīja ceturto ātrāko apļa laiku. Kvalifikācijas brauciens gan Valteram pagalam nepadevās, jo viņš iekļuva ļoti blīvā sportistu grupā un tādēļ neizdevās izbrīvēt sev nevienu tīru ātru apli, kurā kāds no konkurentiem netraucētu, tādēļ rezultāts gana pieticīgs – 29. vieta. Arī pirmais priekšbrauciens, startējot no 14.vietas, tika noslēgts ne pārāk veiksmīgi, jo kāds no konkurentiem uzgrūda Valteru priekšā braucošajam, kā rezultātā jūrmalnieka kartingam iebīdījās priekšējais “bampers”, un par šādu defektu pēc finiša automātiski pienākas 10 sekunžu sods, kurš mūsu sportistu nobīdīja uz 24. vietu šajā braucienā. Ceturtdien Valters aizvadīja divus lieliskus priekšbraucienus, finišējot 9. un 2. vietā. Piektdienas priekšfināla braucienu Valters noslēdza 11. vietā, kas pēc visiem priekšbraucieniem ierindoja viņu 17. vietā starp 72 braucējiem. Tikai 36 labākie tika pielaisti galvenajam nedēļas startam – Grand Finals sacensībai, pārējie sacīksti varēja vērot no tribīnes. Valters fināla braucienu iesāka ļoti cerīgi un līdz 8. aplim bija pakāpies līdz 14.vietai, bet tad riskantā regulējuma dēļ dzinējs sāka pārkarst un zaudēt ātrumu trases taisnēs, un jūrmalniekam nācās zaudēt vairākas vietas un finišs tika sasniegts 19. vietā. Sacīkšu oficiālos rezultātus var apskatīt šeit: http://www.rotax-kart.com/upload/files/4414.pdf

Esam priecīgi par Valtera uzrādīto ātrumu trasē un cīņas sparu. Žēl, ka līdz galam neuzminējām karta regulējumu fināla braucienam, tad gala rezultāts varētu būt arī daudz labāks, par to liecināja arī devītais ātrākais apļa laiks fināla braucienā. Vienkārši gājām uz apzinātu risku ar mērķi cīnīties par vietu Top5 – šoreiz tas neizdevās. Jebkurā gadījumā esam ļoti priecīgi par Valtera šogad sasniegtajiem rezultātiem – Latvijas čempiona tituls kartingā trešo gadu pēc kārtas; Rotax Nordic Challenge vicečempiona tituls kartingā; 4.vieta “Legend World Finals 2017” autošosejas sacensībās Somijā; 4. vieta “Riga Summer Race” autošosejas sacensībās Biķerniekos, 10.vieta “Ziemeļeiropas Zonas Legend Cars” trīs posmu seriāla kopvērtējumā.

Nākamgad centīsimies vairāk koncentrēties uz autošosejas sacensībām – startiem ar “Legend Cars” Baltijā un Skandināvijā. Ja būs iespējas, tad mēs, protams, vēlētos pacīnīties arī par ceļa zīmi uz nākošā gada “Rotax Grand Finals 2018” kartingā, kurš, iespējams, norisināsies Brazīlijā, kā arī doties uz “Legend Cars World Finals 2018” Amerikas Savienotajās Valstīs.

Valters izsaka pateicību Jūrmalas Pilsētas Domei par atbalstu sacensību dalības maksu segšanai, kā arī Jūrmalas Valsts ģimnāzijai par izpratni sakarā ar kavētajām mācību stundām, kuras ir neizbēgamas, piedaloties pasaules mēroga sacensībās ārvalstīs. Liels paldies arī visiem mūsu sponsoriem un atbalstītājiem: SIA“I-Con”, “X-Sports”, “Optibet Sporta Bārs”, “Joker Klubs”, “Gatorz Eyewear Europe”, “AV Motorsports”, “Interbaltija AG”, “KDM Group”, “YourPrint.lv”, “Rosenso Marketing” un citiem.

 

“Jūrmala/ Papa’s RT” pārstāvis Aigars Zviedris /tel. 29275010/